1. Affiliate čtvrtek v Brně – červen 2023

Máme za sebou první AČ v Brně – je až s podivem, že zde doteď nebyl, přitom podstatná část affiliate partnerů je právě z východní části naší země. 🙂

Zlatá loď nás trochu vypekla nefunkčností klimatizace – což v tak rozpáleném dni nebyla dobrá kombinace, ale jejich zahrádka to nakonec zachránila.

Postupně se nás na srazu vystřídalo cca 12-14 lidí = převážně affiliate partneři, dva inzerenti a 2 správci (ač částečně jsou taktéž partneři – což osobně kvituji = takoví správci mají nejlepší vhled do oboru a vědí, co partnery pálí).

Témata, co večer zazněla:

  • AI – ChatGPT, Google Bard / Magi (AI based vyhledávání) nebude jen tak v EU díky AI paktu, co se čerstvě předschválil
  • Motivace – přizpůsobování se změnám v oboru (aktuálně právě AI – jak u tvorby obsahu, tak vlivu na organické vyhledávání), full-time x part-time affilování (výhody a nevýhody očima jednotlivých partnerů)
  • Co bude dál ne/fungovat v partnerské propagaci – reflektování nových výzev u trackingů, změny ve zdrojích trafficu (organické SEO, placené PPC, nákup trafficu z parkingu, …)
  • Google updaty a penalizace – velký vliv UGC (user generated content = obsah generovaný návštěvníky, ne majitelem webu) na testy produktů a celkově recenzní portály.
  • … zbytek se dozvíte jen, když příště přijdete :-))

Reflexe v PartnerBox podcastu

Část témat – primárně naše názory, než nápady či postřehy ostatních partnerů (co se řeší na akci, zůstává v rámci důvěry tamtéž) jsme rozpracovali v našem partnerském podcastu:

Partnerům jsme představili novinku v PB administraci, která je ve vývoji = rychlo-registrace z PB do AffilBoxích kampaní na 2 kliky (1. klik na registraci konkrétního prograu, 2. klik na souhlas s obchodními podmínkami). Návazně přibudou i hlavní odkazy z napojených kampaní přímo ve výpisu v PB.

Další Affiliate čtvrtky

Určitě máme v plánu další affiliate setkání / meetupy – Praha a Brno se osvědčily, v nich budeme určitě navazovat, nabízí se Hradec Králové, popřípadě Plzeň či České Budějovice pro co největší pokrytí affilácké komunity. 🙂 Máte i vy tipy pro své město, kde bychom se mohli setkat?

Klidně nám napište do komentářů, nebo sociální profily (AffilBoxu, PartnerBoxu či naše osobní profily), ať o vás víme! 🙂

Jeden komentář: „1. Affiliate čtvrtek v Brně – červen 2023“

  1. […] Za mě to bylo super rozhodnutí, oddělit partnerská témata k aplikaci, kterou potřebují primárně partneři. 🙂 Také to byla i zpětná vazba od nich z affiliate čtvrtku (1. v Brně vůbec). […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *